Vaillant Kombi Çalışınca Basınç Yükseliyor Neden?

Vaillant kombi çalışınca su basıncı neden yükselir? Vaillant kombi bar yükselmesinin sebepleri neler? Vaillant kombi su basıncı yükselince ne yapılmalı? Vaillant kombi basınç yükselmesinin sebepleri bu makalemizde.

Vaillant kombi su basıncı neden yükselir?

Çoğunlukla kış aylarında en çok rastladığımız şikayet Vaillant kombi çalışınca su basıncı neden yükseliyor? Vaillant kombi su akıtıyor neden? Vaillant kombi çalıştırılınca bar seviyesi hızlı bir şekilde yükseliyorsa bunun bir çok sebebi olabilr.

Kombi Bakımı Yapılmamış

Vaillant kombi su basınç seviyesi ısındıkça yükseliyorsa kombiye uzun süre bakım yapılmamış olabilir.

Kombi genel bakımı yapılırken kombi içerisinde bulunan genleşme tankına mutlaka hava basılması gerekir.

Vaillant kombi bakımı yapılırken genleşme tankı hava basınç değeri 1 - 2 bar seviyesinde olması gerekir.

Hava Tutmayan Tank Değişririlmesi Gerekir

Kombi bakımı yapılarken genleşme tankı hava tutmuyorsa yada kısa sürede havayı bitiriyorsa genleşme tankı delik demektir.

Genleşme tankının değişimi için mutlaka komsi servisi çağırılması gerekir. Genleşme tankı değişimi bu şikayetinizi muhtemelen ortadan kaldıracaktır.

Pompa Arızalı Olabilir

Kombi çalıştığında bar seviyesi hızlıca yükseliyorsa sirkülasyon pompasıda arızalanmış olabilir.

Kombi kaloriferi açılınca pompa devrdaim yapamadığı için su basıncı yükselebilir. Arızanın giderilmesi için mutlaka işinin ehli kombi servisi çağırılmalı.

Üç Yollu Motor Arızalı Olabilir

Kombi çalışınca kalorifer devresi su basınç değeri hızlıca artıyorsa üç yollu motor arızalı yada üç yollu tamir takımı bozulmul olabilir.

Üç yollu motor ve tamir takımı değişmesi gerekebilir. Kısacası Vaillatn kombi su basıncı yükseliyorsa hemen kombi servisi çağırıp sorunun giderilmesi gerekir.