Kalorifer Petekleri Neden Isınmıyor?

Kombi çalışıyor petekler tam ısınmıyor acaba neden?

Kombi çalışıyor fakat çok kısa sürede ısı derecesi yükseliyor hatta kaynıyor peteklerin üstü ısınıyor ama altı ısınmıyor veya kaloriferlerin yarısı ısınıyor diğer yarısı ısınmıyor kombi ayarladığım sıcaklıkta çalışmıyor neden?

Perteklerin alt tarafı naden soğuk?

Kat kaloriferlerinde sık rastlanan bu şikayetlerin birçok sebebi vardır, bunlar genellikle aşağıdaki sebeplerden kaynaklanmaktadır.

Sirkülasyon(dolaşım) devir daim pompası arızalı olabilir veya sabit devir özelliğini yitirmiştir bu sebep kalorifer peteklerin ısınmaması nedenlerinden biridir.

başka bir sebep Kombinin giriş filtresi tıkanmış olabilir, kireçli su peteklerin içindeki ağırlaşan metaller kir ağırlaşan su vs.. kombiyi tıkamış olabilir ancak bu durumda sistemin geneli etkilenir, peteklerin hepsinde bir soğuma olur ya da kombi ısısı kısa sürede yükselir (30 saniye kadar çalışıp durarak) durumu size haber verir.

Ayrıca benzeri hatalara eşanjör denen ve kombinin içinde bulunan ısı değiştirici levhaların kireçlenmeden dolayı arızalanması da eklenebilir bu durumu düzeltmek için peteklerin ve kalorifer tesisatının tamamını petek temizleme makinesi ile zahmetsiz ve kolayca temizlemektedir.

Kalorifer peteklerinin üst yarısı ısınmıyorsa ya da üstte bir kısım ısınmıyorsa o zaman peteklerinizde hava vardır. Bunu hava alma anahtarı ile su gelene kadar açık bırakarak havayı dışarıya tahliye edebilirsiniz.

Eğer kombi ayarladığınız sıcaklık da durmuyorsa kombi kalorifer ısı sensörü arızalı olabilir.

Kombi Teknik Servis Hattı | 0535 987 7360 | Tel: 0212 436 5344 |