Alarko Serena Kombi Arıza Kodları

Alarko serena kombi arıza kodların ve bu kodlar ne anlam ifade aiyor bu makalede bulabilirsiniz.

E01 Arıza Kodu: Alev Yok

Kombideki gaz vanasının ve gaz sayaç vanasının açık olduğundan ve gaz geldiğinden emin olun. Bunları kontrol ettiniz ve hala kombi çalışmıyorsa servis çağırınız.

E02 Arıza Kodu: Limit Termostat Arızası

Kalorifer tesisat vanaları, petek vanaları açık konumda olmalı kontrol edin. Kombi resetleme işlemi sorası arıza devam ediyormu kontrol edin. Arızanın devam etmesi halinde sirkilsyon pompası uzun süredir çalışmıyorsa sıkışmış yada arızalanmış, üç yollu tamir takımı arızalanmış olabilir, petek kirlerinden dolayı kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Sorunun çözülmesi için servisi aramalısınız.

H20 Arıza Kodu: Su Basıncı Arızası

Kalorifer devresindeki su basıncı eksik oladuğu zaman H20 arızası görülür. Su doldurma musluğunu açarak kombi su basıncını 1,5 bar seviyesine getirin. Arıza düzelir. Arıza devam ederse servisi arıyın. Su basınç sensörü arızalı yada kablolarda kopma olabilir.

E05 Arıza Kodu: Kalorifer Devresi Isıtma Sensörü Arızası

Kalorifer devresinde bulunan sıcaklık sensörü arızalanmış yada kablolarda kopma meydana gelmiş. Sorunun giderilmesi için servisi arayın.

E06 Arıza Kodu: Kullanım Suyu Sensörü Arızası

Kullanım suyu sıcaklık sensör arızası. E06 arıza kodu görülünce kombi sıcak su verme işlemini yapamaz. Sensör değişimi için servisi arayın.

E14 Arıza Kodu: Diferansiyel Anahtarı Arızası

Kombi Baca çekişinde sorun olunca E14 arıza kodu görülür. Kombiyi resetleyin. Kombi resetleme işleminden sonra arıza devam ederse Fan motoru, prosestad yada anakart arızalı olabilir. Sorunun giderilmesi için serviisa arayın.

E22 Arıza Kodu: Parametre Programlama İsteği servis çağırınız.

E35 Arıza Kodu: Alev Algılama Arızası

Alarko kombi alev sorunu olduğunda bu arıza kodu görülür. Ateşleme trafosu, İyonizasyon kablosu, Gaz valfi arızalı olabilir. Sorunun çözümü için servisi arayın.

Alarko Kombi Servis Hattı | 0535 987 7360 | Tel: 0212 436 5344