Baymak Lampert Kombi Arıza Kodları

Baymak lampert kombi arıza kodları E01, E02, E03, E04, E05, E06 ve diğer arıza kodları. Lampert kombi arızalandığında neler yapılabilir çözümleri neler? Lambert kombi resetlemesş nasıl yapılır?

E01: Alev Yok

Öncelikle gaz vanalarının açık olduğunuzdan emin olun. Gaz vanalarının açık konumda olduğundan emein olun. Kombiyi birkaç kez resetleyin.

R harfindeki düğmeye birkaç saniye basılı tuttuğunuzda Lampert kombiyi resetlemiş olursunuz. Bu işlemi birkaç kez tekrar edin. Resetleme sonrasında arıza devam ederse Servis çağırın Anakart, gaz valfi yada iyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir.

E02: Aşırı Isınma

Kalorifer devresi aşırı ısınma limit termostatı arızası olduğu zaman E02 arıza kodu görülür. Kalorofer vanalarını açık olduğunda emin olun daha sonra kombiyi resetleyin sorun devam ederse servis çağırın. Büyük ihtimalle ana eşanjör kireçlenmiş, pompa sıkışmış, üç yollu vana arızalı, kalorifer filtresi tıkalı olabilir. Kesin teşhis için servis yardımı almanız gerekmektedir.

E03: Hava Akış Arızası

Baymak kombi hava akışında sorun olduğunda ekranda E03 arıza kodu görülür. Öncelikle baca ekyerlerini kontrol edin. Yerinden çıkmış ek varsa geri takın. Resetleme işlemini yapın. Arıza devam ederse Lampert kombi fan motoru, prosestat veya anakart arızası olabilir. Arızanın giderilmesi için servis aramalısınız.

E05: Kalorifer Devresi Sensörü Arızası

Kakorifer devresi sensörü arızalı olduğu zaman Lampert kombi ekranında E05 arıza kodu görülür. Kalorifer sensörü arızalı yada kablolarda kopmalar meydana gelmiş olabilir. Yardım için servisi arayınız.

E06: Sıcak Su Sensörü Arızası

Bu arıza kodunda Baymak kombi sıcak su vermez. Sıcak su sensörde sorun olduğu anlamına gelmektedir. Sensörün değiştirilmesi için servisi aramalısınız.

E10: Düşük Su basıncı

Kalorifer tesisatındaki su basıncı düşüktür. Kalorifer tesisattaki su basıncını 1,5 bar seviyesine getirin sorun devam ederse servis çağırın. Basınç sensörü arızalanmış, kalolarda kopmalar olabilir.

E25/E26: Pompa Devir Daim Sorunu

Her iki hata kodu da aynı anlama gelmektedir. Kalorifer tesisat vanalarının açık olduğundan emin olun. Resetleme işleminden sonra arıza devam ederse pompa kirden sıkışmış olabilir, ana eşanjör kireçlenmiş yada tıkanmış olabilir, üç yollu vana ortada kalıyor veya yön değiştimiyor olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir. Arızanın çözümü için servisi aramalısınız.

E35: Alev Oluşumunda Sorun

Dairede gaz olduğu halde cihazın alevi algılamadığını ve bu sebeple de cihazda alev oluşumu olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda cihazı birkaç kez “R” tuşuna basarak resetleyin.

Resetleme işlemi sorun düzelmedikçe 3 kez daha tekrar edilebilir. Yine de sonuç değişmiyorsa servis yardımı alınmalıdır. Anakart, iyonizasyon elektrodu ya da gaz grubu sorunu olabilir.

E96, E98: Düşük Elektrik Voltaj Sorunu

Kış aylarında artan elektrik kullanımında karşımıza sıkça çıkar. Bu gibi durumlarda kombi regülatörü kullanmaktır. Kombi reglatörü taktırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Arıza devam ederse servisi aramalısınız. Anakart arızalanmış olabilir.

Baymak Kombi Servisi 212 436 53 44 - 535 987 73 60