Baymak Duo Tec Kombi Arıza Kodları

Baymak Duo Tec Premix Arıza Kodları

Baymak Duo Tec Premix yoğuşmalı kombi arıza kodları E01, E02, E05, E09, E12, E13, E15, E16, E33, E35 ve Ap uyarısı. Baymak Duo Tec kombi arızalandığı zaman neler yapılabilir bu makalemiz size yardımcı olacaktır.

Baymak Kombi de Ap Uyarısı Ne Demek?

Genellikle yoğuşmalı kombiler ilk açılış yapıldığı zaman AP yazısı ekranda görülür. Ap uyarısı aslında bir arıza kodu değildir.

Kombi ilk çalışma esnasında kendini test eder. Bu test süresi biraz uzun olduğu için arıza kodu olarak algılanabilir. AP yazısı bir süre sonra kendiliğinden kaybolur ve kombi ekranında normal değerler görülmeye başlar.

E01 Arızası: Başarısız Ateşleme Hatası

Cihaz içerisinde alen oluşmadığı zaman E01 arıza kodu görülür. Bu arıza koduyla karşılaştığınızda büyük ihtimalle kombiye gaz gelmiyordur.

Öncelikle dairenize gelen sayaç vanasını kontrol edin sonra kombiye gelen gaz vanasını konrol edin. Dairenize gaz geldiğinden emin olun sonra kombiyi resetleyin. Reset uygulamasının ardından sorun yine devam ederse.

Duo tec kombide sırasıyla elektronik kart arızası, gaz grubu sorunu ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorunu olabilir. Arızanın giderilmesi için servis yardımı almanız gerekir.

E02 Arızası: Hatalı Alev Oluşumu

Bu arıza kodunu sebepleri şunlar. Öncelikle gaz valfinin kapanmayışından kaynaklı alev oluşumunun devam etmesi veya anakartta sorun olması gibi durumlarda yaşanır. İyonizasyon elektrodunda da sorun olabilir. Kesin çözüm için servisi aramalısınız.

E03 Arızası: Aşırı Isınma Sorunu

Kombi içerisinde devirdaim sorunu olduğu zaman kombi E03 aşırı ısınma arızası verir. Öncelikle kombiniz kalorifer konumunda ise en az 3 peteğin vanalarının açık olduğundan emin olun. Açık değilse mutlaka açın.

Kombiniz yaz konumunda ise resetleme işlemi uygulayın. Bu arıza kodunun sebepleri sırasıyla kalorifer filtresi tıkalı olabilir, pompa sıkışmıştır, ana eşanjör kireçlenmiş, üç yollu vana arızalı olabilir. Arızanın giderilmesi için servis yardımı almalısınız.

E05 Arızası: Fan Motorunda Sorun

Kombi baca çekişinde hata olduğu zaman E01 arızası verir. Arızanın sebebi atık gaz yolunda sorun olduğu anlamına gelir. Fanda motorunda oluşan arıza belirtisi.

Elektronik kartta da sorun olma ihtimali var. Arızanın giderilmesi için Baymak Servis ile görüşmelisiniz.

E08 Arıza Kodu: Ateşleme Devresinde Sorun

Bu arıza kodunun anlamı ateşleme ile alakalı ateşleme sorununun birçok sebebi olabilir. Arızanın kesin çözümü için servis aramalısınız.

E09 Arıza Kodu: Gaz Grubu Geri Besleme Hatası

Kombilerde bulunan gaz valfi ile alakalı arıza hatası gaz valfinin tamiri mümkün olmadığından değişmesi gerekebilir. Kesin çözüm için servisi aramalısınız.

E12 Arıza Kodu: EEPROM Hatası

Kombide yazılım sorunu anlamına gelir. Çözüm için servisi arayın.

E21 Arıza Kodu

Duo Tec Kombide Elektronik Kart (Anakart) Sorunu var. Bu şikayetinizi Servis çözebilir.

F13 Arıza Kodu: Resetleme Kilitlenmesi

Reset düğmesine uzun süre basılı tuttuldupunda ya da olması gerekenden fazla bastığınızda bu sorula kaşılaşabilirsiniz.

Bu durumda Duo tec kombiye gelen elektrik beslemesini kapatıp yeniden açmanız gerekir. Sorun düzelmez ise mutlaka servis çağırınız.

F34 Arıza Kodu: Düşük Elektrik Voltaj Arızası

Bu arıza kombiden kaynaklanmamaktadır. Elektrik voltajının düşük olduğu yerlerde karşılaşılır. Kombi regletörü taktırarak sorunu çözebilirsiniz.

F35 Arıza Kodu: Merkezi Isıtma Sensör Arızası

Bu hata kodu kalorifer sensörü arızalı olarak bilinir. Sensörün değişimi şikayetinizi giderebilir. Sensörün yenilienmesi için servisi aramalısısınız.

F37 Arıza Kodu: Kalorifer devresi düşük su basıncı

Kombide yeterli su basıncı olmadığı zaman bu arıza kodu ekranda görülür. Su basıncını 1,5 bar seviyesine getirdiğinizde arıza kodu akranda görülmez.

Ekrandaki F37 Arıza kodu kaybolur yerine AP yazısı görülür. “R” konumlu reset düğmesine bir kez basarsanız sorun düzelecek ekranda derece görülür kombi çalışmaya kaldığı yerden devam edecektir.

F39 Arıza Kodu: Dış Hava Sensör Sorunu

Dış hava sensörü her kombide bulunmaz. Parçanın görevi ise dışarıdaki ortam sıcaklığına göre kombiyi çalıştırmaktır. Bazen dış hava sensörü olmadan da bu arıza durumu yaşanabilmektedir.

Bu durumda da muhtemel sebep elektrik ile alakalı olmaktadır. Arızanın çözümü için servis yardımı almalısınız.

F50 Arıza Kodu: Sıcak Su Boyler Sensöründe Sorun Hatası

Arızanın çözümü için servisi aramalısınız.

F51 Arıza Kodu: PT1000 Sensör Sorunu

Yardım amacı ile servisi aramanızı tavsiye ederiz.

F52 Arıza Kodu: Kullanım Suyu Sensör Arızası

Baymak Duo Tec kombi F52 arıza kodu verdiği zaman sıcak su vermez. Bu arıza kodu ekranda görüldüğünde sıcak su alamazsınız. Sensör arızalanmış veya kablolarında kopma olabilir. Sıcak su sensörünün değişimi bu şikayetinizi giderebilir. (NTC) Sensör geğişimi için servisi arayınız.

F53 Arıza Kodu: Termal Sigortanın Kapalı Olduğu Anlamına Gelir

Bu durumda Baymak Kombi Servis yardımı almaktır.

Baymak Kombi Servis Hattı | Cep: 0535 987 7360 | Tel: 0212 436 5344