Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Atron kombi arıza, hata kodları F01, F02, F03, F04, F05, F06, F10, F11, F12 bu hata kodları Demirdöküm Atron kombi ekranında görüldüğü zaman servisi çağırmadan önce yapılması gerekenler bu makalemizde.

Arıza Kodu F01: Aşırı ısınma hatası limit sensör arızası.

Demirdöküm Atron kombi içerisinde aşırı ısınma olduğu zaman ekranda F01 arıza kodu görülür.

Öncelikle kombi alt vanalarını ve petek vanalarının açık olduğundan emin olun.

Resetleme yapın. Arıza devam ederse servis çağırın. Pompa arızası olabilir, kalorifer filtresi kirden tıkanmış olabilir, üç yollu tamir takımı ve motor arızala olabilir.

Arıza Kodu F02: Kullanım suyu sensör arızası.

Sıcak su devresi üzerinde bulunan sensörde arıza yada sensör kablolarında kopma olduğu zaman Demirdöküm Atron kombide F02 arıza kodu ekranda görülür.

Resetle işlemini yaptıktan sonra arıza devam ederse sevisi arayın.

Arıza Kodu F03: Kalorifer devresi gidiş sensör sorunu.

Kalorifer devresi sensöründe arıza olabileceği anlamına gelen hata kodu. F3 arıza kodu sonrasında Demirdöküm Atron kombiye resetleme yapın.

Arıza devam ederse sensör bağlantılarında problem olabilir ya da sensör borularında nemlenme olabilir. .kersin çözüm için servisi arayın.

Arıza Kodu F04: İyonizasyon, ateşleme iletişim sorunu, alev oluşumunda sorun.

İyonizasyon hatası kombide alev oluşmadığını bildiren arıza kodu. F04 arıza kodu ekranda görülünce gaz yollarının açık olduğundan emin olun.

Daha sonra Demirdöküm Atron kombiyi resetleyin. Arıza devam ederse servis çağırmalısınız.

Sırasıyla anakart, iyonizasyon kablosu, ateşleme trafosu yada gaz valfinde arıza meydana gelmiş olabilir.

Arıza Kodu F05: Baca çekişinde sorun.

Atron kombide F05 arıza kodu baca çekişinde sorun olduğunda ekranda görülür. Kombiyi restlemelisiniz.

Demirdöküm Atron kombi baca ek yerlerinde çıkma varmı kontrol edin.

Arıza devam ederse elektronik kart, fan motoru, prosestad arızalanmış olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F06: Kalorifer dönüş sensöründe sorun.

Kalorifer devresinde bulunan dönüş suyu sıcaklığını kontrol eden sensörde sorun olduğunda bu arıza kodu ekranda görülür.

Sensör arızalanmış yada kablolarda kopmalar meydana gelmiş olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız.

Arıza Kodu F07: Başarısız ateşleme.

Kombi gaz yollarında sorun olunda bu arıza kodu görülür. Kombiyi Birkaç defa restleyin. Arıza devam ederse servisi arayın. Gaz valfi yada anakart arızası olabilir.

Arıza Kodu F08: Gidiş ntc aşırı ısınma hatası

Kalorifer Tesisat devresi gidiş NTC sensör ölçümü 95˚C ve üzerinde ise ekranda gösterilen hata kodudur. Ntc değişimi gerekir. Servisi arayın.

Arıza Kodu F09: Prosestad kısı devre arızası

Cihazın çalışmaya başlaması sırasında prosestat kontakları kapalı veya cihazın ilk çalıştırmada presostat kontrolü sırasında fan durmasına rağmen presostat kontakları kapalı olduğunda F9 arızası verir. Arızanın çözümü için servisi arayın.

Arıza Kodu F10: Kalorifer tesisatında su basıncı yetersiz

Kalorifer devresinde su basınç değeri 1,5 bar olmalı. Su basınç değeri 1 bar altında veya 2,5 bar üstüne çıkınca bu arıza kodu görülür. Su basıncının istenen değere (1,5 bar) getirilirse sorun giderilir.

Arıza Kodu F11: Kalorifer tesisatında devir daim arızası

Kalorifer teissat suyu gidiş ve tesisat dönüş arasında 40°C sıcaklık farkı olduğu zaman Demirdöküm Atron kombi ekranında F11 arıza kodu görülür.

Öncelikle petek vanalarının açık olduğundan emin olun. Kombiyi resetleyin. Arıza devam ederse Servisi çağırın.

Arızanın sebepleri pompa arızası, kombi altında bulunan filtrenin kirden tıkanmış olması, pompaya elektronik anakarttan akım gelmemesi gibi.

Arıza Kodu F12: Düşük Elektrik voldaj uyarısı

(Voltaj<165 V):Şebeke gerilimi 165 V’un altında ise bu hata kodu ekranda belirir. Bu arıza kodundan kurtulmak için elektrik ustası çağırın kombi regletörü taktırın.

Demirdöküm Kombi Servisi 535 987 7360